Stephenson County Illinois
Genealogy and History
Part of the Genealogy Trails History Group

 

line
County Public Schools
Graduation Lists
line

Transcribed from graduation ceremony announcements and newspaper stories
 

1910

1911

1912

1915

1921

1925

1926

1930

1931

1932

1934

1935

1936

1937

1938

1939

1940

1943

1944

1946

1949

1912 graduation
[Transcribed by Karen Fyock]

-- Class of 1912 --

Gladys Ida Askey, Bessie Viola Aurand, Florence Elizabeth Avery, Hannah Bahr, Leona Louisa Baker, Edith Bernice Beck, Harold Edward Beine, Helen Marie Beine, Elfreda Lillian Bennett, Martha Elizabeth Bisline, Ray Clinton Bolender, Orville Jennings Borchers, Mabel Elizabeth Borger, Ralph Bradley, Myrtle Mae Brobst, Bessie Orlinda Borbst, Mabel Marie Bruesch, Clara Emma Buethe, Walter Howard Cain, Mary Luella Carbeiner, Jesse Ray Chaney, Esther Mildred Clarno, Edith Grace Coomber, Earl McKinley Coomber, Lorena Annie Coomber, Susie Pearl Coomber, Thomas A. Crowe, Mary E. Johanna Cecilia Cunningham, Leela Dameier, Edwin Philip Davis, Mattie Amanda Davis, Claire DeCamp, Matilda Mae Denekas, Gladys Miller Dorn, William Kenneth Ebel, Jennings Eder, Dwight Martin Emrick, Catherine Elizabeth Fisher, Bessie Fluegel, Maude Folgate, Ira Elmer Foss, LeRoy Marrell Foss, Veda Elizabeth Geiter, Marion Margaret Theresia Geringer, Helen Leona Gingrich, Marguerite Goodman, Ida Henrietta Greenfield, Thusenelda Celestia Gross, William Henry Haidtke, Don Hall, Florence Berneice Hall, Sophia Marie Hardel, Grace Minor Harris, Nancy Gertrude Heaney, William Daniel Heilmanm, Esther E. Henke, Marie Marguerite Hogins, John McKinley Hoot, Hazel Hoover, Nellie Mae Howe, Pearl Mae Janssen, Anna Jonas, JoAnna Rosemond Kelley, Perry Oscar Keltner, Archer Bartja Kerchner, Kurl Cole Kerr, Thelma Berneice Kleckner, Daniel William Kloepping, Martin Levi Kortemeier, Elmer William Kruckenberg, Edna Mae Kurtz, Cleo Eleanor Lamb, Elizabeth Katheryn Lindman, William Edmund Love, Martha Carolina Augusta Luettmann, Leola Velma Machamer, Allen Siebert Marble, Gladys Lucile Masters, Clark Clifford Mathiot, Flora Eliza Louisa Meinert, Vera Meinert, George H. Mennenga, Hulda Mary Messman, John Metz, Audrey Meyer, Helen Margaret Miller, Russel Lourell Miller, Vera Marie Mizner, Hazel Margaret Mullarkey, Blanche Lueva Moyer, Rena Ellna Muller, Charles Edward Mund, Adria Munson, August Munson, Elias McKinley Musser, Elden Claire Myers, Florence Elta Myers, Lillian Charlotti Noltemeier, Glenn Thomas Ozburn, Henry Ferd Panska, Byron Richard Parriott, Grace Estella Peck, Lynn Peters, Arie Phillips, Rose Anna Rebecca Phillips, Sidney Martin Phillips, Johanna Viola Poppen, Elmer Daniel Rademaker, Florence Henrietta Rapean, Ruby Clara Reck, Bessie Mae Reed, Hazel Clingman Reed, Marie Margaret Rigney, Harry Arthur Rust, Marguerite Anna Schauer, Will George Schissler, Lettie Emma Schmertman, Jennie Alvina Schrader, Mabel Minnie Schwarze, Sadie Ina Shippy, Vada Idella Sloatman, Clarence Philip Snook, Florence Dorothy Staas, Mul Dee Stamm, Leland Cecil Stewart, Mae Strunk, Helen Ada Swanzey, Melvin DeWitt Thompson, Edna Maude Vehmeier, Dena Margaret Wagner, William Wagner, Kurt Max Weber, Oliver Rossie Winters, William Wirtjes, William Ralph Woker, Donald H. Wolfe, Edwin Walter Workinger, Hattie May Zipse.


BACK - HOME


© Genealogy Trails